Wiadomości Dnia w Radio RAMPA 9-24-19

By | September 24, 2019

Clickbank Affiliate Scripts

[autovid_profit_transcript]

www.RadioRAMPA.com

Wiadomości dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 24 września 2019 roku:

1) Polonia: Podczas poniedziałkowego spotkania Prezydentów USA i Polski w Nowym Jorku, Prezydent Donald Trump ogłosił, że Polska spełnia wymagania konieczne do włączenia jej do programu bezwizowego – Visa Waiver Program. “Trump get the things done,” Powiedział prezydent USA. Po raz pierwszy w historii, odsetek odmów wydania wiz B1/B2, czyli turystyczno-biznesowych w Polsce spadł poniżej 3%. Wymaganiem jest, aby odsetek odmów nie przekroczył 3% w danym roku podatkowym, a w przypadku USA rok ten zakończy się 30 września br. Wówczas decyzja stanie się oficjalna. Teraz czas na czynności administracyjne i proceduralne, które zająć mają kilka miesięcy. Po tym czasie, obywatele Polscy będą mogli jechać do USA bez wiz, z użyciem ważnego paszportu, w celach tylko i wyłącznie turystycznych, na okres nie dłuższy niż 90 dni.
2) NYC: wielka tragedia rodzinna, do której doszło w poniedziałek nad ranem na Bronxie. 45-letni mężczyzna wskoczył pod nadjeżdżające metro, trzymając i pociągając za sobą swoją 5-letnią córkę. Maszynista zaczął zwalniać, ale nie dał radę całkowicie zatrzymać pociągu. Mężczyzna zginął na miejscu, a dziewczynka przeżyła, dzięki temu, że położyła się płasko między szynami. Świadek zdarzenia wskoczył za dziewczynką i pomógł jej się wydostać. .5-latka spotkała się z mamą w szpitalu, w poniedziałek wieczorem została wypuszczona do domu. Nie wiadomo dlaczego mężczyzna skoczył. Świadkowie zajścia, do którego doszło na platformie metra 4 przy the Kingsbridge Road, byli przerażeni sytuacją.
3) USA: w Nowym Jorku doszło do pierwszego w historii szczytu klimatycznego, będącego częścią Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Furorę zrobiła 16-letnia aktywistka ze Szwajcarii, Greta Thunbeg, która rozpoczęła protesty uczniów przeciwko zmianom klimatycznym. Wraz z 15 innymi dziećmi, Greta złożyła skargę do ONZu, w której twierdzi, że ich prawa człowieka załamane zostały przez pięć państw, które zrobiły niedostatecznie dużo aby zatrzymać zmiany klimatyczne. Państwa te to Niemcy, Francja, Brazylia, Argentyna i Turcja. Greta wygłosiła również emocjonalne przemówienie, w którym oskarżyła przywódców świata o ignorację w sprawach zmian klimatycznych. Nastolatka, aby chronić środowisko, zgodziła się przybyć do USA, zerowej emisji, 60-stopowym jachtem. / Dzisiaj oficjalnie rozpoczyna się debata Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Otwiera ją prezydent Brazylii, po którym przemawia Prezydent Donald Trump.
4) ŚWIAT: Wielka Brytania, Niemcy, Francja poparły USA w stwierdzeniu, że to Iran odpowiedzialny jest za atak na rafinerie w Arabii Saudyjskiej. Naciskają oni na Teheran, aby zgodził się na rozmowy dotyczące programu rozwoju broni nuklearnej i spraw bezpieczeństwa w regionie. Liderzy tych trzech Europejskich państw spotkali się w kuluarach posiedzenia w ONZ. Minister Spraw Zagranicznych Iranu powiedział jednak, że nie ma możliwości na negocjację ugody, ponieważ ci właśnie partnerzy, nie dotrzymali swoich założeń zawartych w pakcie w roku 2015.
5) Polska: Podczas poniedziałkowego spotkania Prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w Nowym Jorku, podpisana została deklaracja dotycząca pogłębienia współpracy obronnej. Mowa w niej m.in. o zwiększeniu ilości amerykańskich żołnierzy w Polsce, a także o lokalizacjach sił amerykańskich. Prezydent Andrzej Duda i minister obrony Mariusz Błaszczak nazywają deklarację historyczną, a prezydent Andrzej Duda dodał, że polsko-amerykańska deklaracja wojskowa to najlepsza droga, by zapobiec kolejnym konfliktom. W uzgodnionym przez prezydentów obu państw w Nowym Jorku dokumencie zapisano zwiększenie liczby amerykańskiego personelu wojskowego w Polsce o 1000 osób. Polska będzie musiała zapewnić im odpowiednią infrastrukturę. (IAR)


Clickbank Affiliate Scripts

Leave a Reply